Źródło: https://www.kaniowscy.pl/

Jaki zabieg na trądzik będzie najskuteczniejszy?

Jaki zabieg na trądzik wybrać, aby pozbyć się tego uciążliwego problemu skórnego? Kwestia problemów trądzikowych może dotyczyć zarówno twarzy, szyi, dekoltu, a nawet ramion. Skorzystanie z konkretnej procedury powinno być poprzedzone specjalistyczną diagnostyką dermatologiczną, ponieważ formę terapii zawsze należy dobierać indywidualnie do potrzeb pacjenta. W naszym gabinecie korzystamy z wielu innowacyjnych metod, które przynoszą bardzo dobre efekty i jednocześnie są bezinwazyjne. O ich skuteczności w dużym stopniu decyduje zastosowanie specjalnie opracowanych technologii. Wiele z nich można połączyć z korzystną cenowo światłoterapią LED, która wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

Acnelan

Terapia Acnelan obejmuje zarówno zabieg przeciwtrądzikowy przeprowadzany w naszym gabinecie, jak i pielęgnację domową. Za jej pomocą można poprawić kondycję skóry dotkniętej trądzikiem, kontrolując jego objawy oraz łagodząc niekorzystne następstwa. Terapia ta bazuje na kompleksowych czynnikach aktywnych, które wpływają na poszczególne elementy patogenezy trądziku. Preparaty Acnelan chronią przed powstawaniem zmian trądzikowych i potrądzikowych o różnym stopniu nasilenia, ze względu na zawartość odpowiednich substancji czynnych – takich jak kwas szikimowy, kwas migdałowy, kwas salicylowy czy sodium lepargilate. Kuracja w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic polega na realizacji 3-6 zabiegów złuszczających, zwykle przeprowadzanych w odstępie 15-20 dni. Ich uzupełnieniem są preparaty samodzielnie aplikowane w domu przez pacjenta. Przed wykonaniem zabiegu należy zrezygnować z innych metod złuszczania na przynajmniej 3 tygodnie, a na 5 dni przed trzeba unikać substancji drażniących, korzystania z solarium i ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Pielęgnacja domowa utrwala efekty procedury przeprowadzanej w gabinecie, dzięki czemu przyczynia się do wieloczynnikowej redukcji zmian trądzikowych.

Laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny CO2 to nowoczesne urządzenie, które wywołuje mikrouszkodzenia na skórze poprzez emisję tysięcy mikroskopijnych impulsów. Jego działanie nie opiera się więc na naświetlaniu zmian trądzikowych, tylko pobudzaniu naturalnych procesów leczenia. Wokół mikrouszkodzeń pozostaje bowiem zdrowa skóra, co intensyfikuje i przyspiesza regenerację. Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 może być wykonywany na wszystkich obszarach ciała dotkniętych trądzikiem. W jego przebiegu stosowane jest znieczulenie miejscowe, a pacjent odczuwa mrowienie. Po zabiegu wystąpić może lekkie zaczerwienienie oraz obrzęk, jednak objawy te szybko mijają. W kolejnych etapach skóra brązowieje i ulega złuszczeniu, a po ok. 2 tygodniach ulega zagojeniu. Z czasem efekty zabiegu narastają, a w razie potrzeby można go powtórzyć.