Wypadanie włosów to powszechny problem i nie brakuje opcji, jak sobie z nim poradzić.

Jeśli doświadczasz utraty włosów, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec pogorszeniu się sytuacji.

Po pierwsze, spróbuj dowiedzieć się, dlaczego włosy wypadają. Chcesz to zrobić jak najszybciej, aby móc zacząć leczyć przyczynę, a nie tylko objawy.

Do najczęstszych przyczyn wypadania włosów należą stres i urazy, niewłaściwa dieta i odżywianie, zmiany hormonalne (np. spowodowane ciążą lub menopauzą), leki takie jak chemioterapia lub hormonalna terapia zastępcza (HRT) oraz bezdech senny.

Istnieją również poważniejsze przyczyny utraty włosów: choroby tarczycy (w tym nadczynność), niedokrwistość z niedoboru żelaza, toczeń rumieniowaty (przewlekła choroba autoimmunologiczna), łysienie plackowate (choroba autoimmunologiczna, która powoduje łysienie plackowate na skórze głowy) i trichotillomania (choroba psychiczna, w której osoby cierpiące kompulsywnie wyrywają sobie włosy).

Co możesz zrobić, aby zapobiec wypadaniu włosów? Jeśli masz problemy z utratą włosów, spróbuj:

– Stosować odpowiednią pielęgnację: używaj mycia i szamponów ochronnych oraz unikaj stosowania chemicznych zabiegów takich jak rozjaśnianie lub koloryzacja. Nie należy również przesadzać z suszeniem, prostowaniem i kręceniem włosów.

– Zmienić swoją dietę: jedz więcej warzyw i owoców, a także produktów bogatych w żelazo i witaminę C.

– Stosować leki przeciw wypadaniu włosów: minoxidil (Rogaine) jest popularnym lekiem stosowanym w leczeniu utraty włosów. Inne rodzaje leków, które mogą być stosowane w leczeniu wypadania włosów, to preparaty zawierające witaminę A (np. Retin-A), antybiotyki (jeśli przyczyną jest infekcja) lub leki przeciwzapalne (jeśli przyczyną jest łuszczyca). https://hairmax.net.pl/