Studia logistyczne są bardzo chętnie wybierane. Na pewno ma na to wpływ sam fakt, że branża logistyczna rozwija się w sposób dynamiczny od wielu lat i nie wskazuje nic na to, aby tendencja ta mogła się jakoś zmienić. Stwarza to bardzo duże możliwości zawodowego rozwoju, a do tego obiecujących zarobków. Musimy pamiętać o tym, że na samą wysokość wynagrodzenia ma wpływ bardzo wiele czynników. Najważniejsze z nich to: wielkość firmy, miasto, kwalifikacje kandydata oraz jego doświadczenia. Oczywiste jest to, że inaczej zarabiają osoby, które są początkujące, a inaczej specjaliści szczebla wysokiego. Jednak wszelkie pensje w branży logistycznej zaliczają się do atrakcyjniejszych na rynku pracy. Raczej nikogo nie rozczarują. Logistyk może zarobić nawet pięć tysięcy złotych brutto na miesiąc.

Jeśli już ukończyłeś studia logistyczne, to na pewno będziesz się zastanawiać, co będziesz na co dzień robił, prawda? Zajęcia służbowe różnić się będą zależnie od konkretnego stanowiska oraz także specyfiki danej firmy, ale najczęściej są to takie zadania, jak: pilnowanie kosztów, narządzanie i planowanie procesu przepływu dóbr, prace administracyjne, organizowanie magazynowania dóbr wytwarzanych, sprawowanie pieczy nad oznaczeniem oraz identyfikacją towarów podczas produkcji, kontrola magazynowych stanów, kontakt bieżący z dostawcami i kierowcami, a także nadzorowanie ewentualnych wniosków reklamacyjnych.

Jak widać na załączonym obrazku, jest co robić. Mamy szerokie możliwości. Na pewno po studiach logistycznych nie będziemy się nudzić, a po ich ukończeniu będziemy meli pracę marzeń.