Patrzysz na swój telefon i zauważasz, że telefonował do ciebie jakiś numer, którego kompletnie nie znasz. Myślisz, Co to za numer, a potem pytasz o niego bliskich przyjaciół. Oni również nie mają pojęcia, jaki to numer, więc decydujesz się pod niego zadzwonić, aby sprawdzić, jaki to numer. A tam co? Kolejny telemarketer, który stara się cię namówić na zakup bezsensownego produktu. Z pewnością pamiętasz tego rodzaju sytuację, więc następnym razem wolałbyś jej się ustrzec, wiedząc, Co to za numer, bez przymusu dzwonienia. Zrób tak, a ustrzeżesz się przed nieprzyjemnymi sytuacjami.

Wbrew pozorom to naprawdę istotne, aby informować się, jaki to numer, a nie pod niego telefonować. Jeżeli bowiem numer telefonu byłby własnością jakichkolwiek naciągaczy, za pojedyncze połączenie trzeba by było zapłacić sporą kwotę pieniędzy. Lepiej więc samemu zobaczyć, Co to za numer, wpisując go do wolnego okienka specjalnej wyszukiwarki internetowej. Jeżeli dokładnie tak zrobisz, dowiesz się, jaki to numer, z jakiego miejsca on dzwoni i czy jest groźny. Wiedząc już, Co to za numer, z pewnością trochę się uspokoisz.

Najczęściej dobrze jest nie odbierać dziwnych telefonów, bo przecież w każdej sytuacji można zobaczyć, jaki to numer, i dodatkowo zrobić to prędko, łatwo i bezpłatnie. Każdy musi więc poznać adres strony wirtualnej, z pomocą jakiej zobaczy, Co to za numer i określi jego rodzaj.