Jeśli nasz telefon komórkowy dzwoni, po prostu go odbieramy. Niestety, czasami nie wiemy, czy możemy to spokojnie uczynić, bo nieznany jest nam numer telefonu, który pokazuje się na ekranie. Najczęściej pragniemy odkryć posiadacza obcego numeru, więc odbieramy komórkę, a wtedy rozmowa nierzadko się urywa. Możemy mimo tego w inny sposób odkryć dzwoniącego rozmówcę. Jak to zrobimy?

Po pierwsze, zaniechajmy przeglądania książek telefonicznych, gdyż one już od dawna nie spełniają swoich funkcji. Lepiej zrobimy, gdy podłączymy się do sieci i z jej pomocą odkryjemy, do kogo należy ten numer. W internetowej rzeczywistości napotkamy dziś odrębne strony wirtualne, które zajmują się jedynie numerami telefonów – odkrywają je, określają i piszą, do jakiej osoby one mogą należeć. Wejdźmy więc na taką witrynę, a potem wpiszmy do jej rubryki numer telefonu, jaki nieustannie do nas telefonuje. Prawdopodobnie błyskawicznie dostaniemy wiadomość zwrotną zawierającą informacje na temat konkretnego numeru. Warto zauważyć, że tego typu portale są uzupełniane nie jedynie przez swoich twórców, ale także przez normalnych ludzi. Oni oceniają numery, piszą, do jakiej osoby one należą i ustalają, czy są one niegroźne. My również możemy pisać komentarze o różnorodnych właścicielach numerów, by w jakimś sensie pomóc innym ludziom. Z pewnością powinniśmy to robić właśnie w sieci.

Jeżeli więc dalej nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, postarajmy się po prostu znaleźć go przez internet. Mnóstwo witryn internetowych zaprezentuje nam dokładnie, kto jest posiadaczem danego numeru, więc powinniśmy tylko skorzystać z tych stron. Róbmy to za każdym razem, jeśli zaczniemy się zastanawiać, czy powinniśmy spokojnie odbierać swój telefon. Dobrze bowiem zawsze dmuchać na zimne.