Choćby nawet nasza księga z numerami jest wypełniona doszczętnie, na pewno nie posiadamy numerów do wszystkich osobników, jacy żyją w naszej dzielnicy. Czasem zastanawiamy się więc, kto dzwoni, o ile na ekranie komórki widnieje nieznana kombinacja cyfr. Zwykle w takich momentach najzwyczajniej odrzucamy połączenie, bo nie lubimy rozmawiać z obcymi ludźmi. Mimo wszystko jeżeli nieznany nam numer zadzwoni ponownie, zechcemy dowiedzieć się, jaka osoba może być jego posiadaczem. Jak więc to sprawdzimy?

Nie musimy od razu biec na komisariat, bo w końcu nie każde dziwne połączenia wykonywane są przez oszustów. Czasem nieznajomy numer telefonu będzie należeć do członka naszej paczki znajomych, jaki po prostu kupił nowy aparat telefoniczny lub wybrał nowego operatora. A jeżeli mamy dostęp do sieci, samodzielnie ustalimy na spokojnie, kto dzwonił. Musimy w tym celu wpisać nieznany numer do popularnej wyszukiwarki lub od początku zrobić użytek ze strony, jaka interesuje się testowaniem oraz sprawdzaniem rozmaitych numerów telefonu. To ona tylko powie nam samym, co to za numer oraz do jakiej osoby on może należeć. Wtedy samodzielnie ustalimy, czy chcemy odebrać dziwne połączenie.

Najczęściej jednak powinniśmy odbierać nawet takie dziwne połączenia. Jeśli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy nawet niechcący odrzucić telefon przyjaciela, jaki potrzebuje naszej porady.