Jeśli chcesz zadbać jak najlepiej o swojego pupila, w pierwszej kolejności musisz wybrać dla niego najbardziej odpowiednią karmę. Tylko zastosowanie właściwej diety może mu bowiem zapewnić dobre zdrowie i długie życie. W związku z tym radzimy sięgać wyłącznie po najwyższej jakości mokre karmy dla kotów.

Dlaczego tylko mokra karma dla kota?

Koty są zwierzętami pochodzącymi z ciepłych regionów, gdzie żyli ich przodkowie. Ze względu na panujące tam warunki i tryb życia, prowadzony przez te zwierzęta, ich organizmy na drodze ewolucji przystosowały się do tego, że koty piją bardzo mało lub w ogóle tego nie robią – cała woda, jaką pobierają, pochodzi z ich pożywienia.

W związku z tą charakterystyczną cechą kotów powinniśmy podawać im wyłącznie mokrą karmę, która dostarczy im największą możliwą ilość wody, jak choćby tę dostępną na stronie https://animalo.pl/product-category/koty/. Dzięki temu ich organizmy, a w szczególności nerki, są w stanie pracować lepiej. To prosty sposób na uniknięcie poważnych chorób, w tym bardzo trudnej dla kota i właściciela niewydolności nerek.

Mokra karma z najlepszego mięsa i bez “zapychaczy”

Co równie ważne, koty są ścisłymi mięsożercami, co oznacza, że w ich diecie powinno znajdować się wyłącznie pożywienie pochodzenia zwierzęcego. Dlatego też przygotowane dla mruczków karmy mokre powinny składać się z mięsa i podrobów, a także tłuszczów zwierzęcych. Dodatki roślinne nie są w nich wskazane, a jeśli już się tam znajdują, powinno ich być jak najmniej i muszą opierać się wyłącznie na wskazanych dla kotów roślinach. Pod żadnym pozorem nie powinny tam też występować kaloryczne zapychacze, takie jak ziemniaki.