Bongo, inaczej fajka wodna, to niewielkie (albo całkiem duże) akcesorium, które służy do filtracji wodnej podczas palenia mieszanek ziołowych. Jest tradycyjnym akcesorium stosowanym podczas palenia w krajach wschodnich, które obecnie zdobywa sobie coraz większe uznanie również w naszej części Globu.

Jak dokładnie jest zbudowane bongo?

Bongo może być wykonane z różnych materiałów i może mieć bardzo zróżnicowaną wielkość. Niezależnie jednak od tych cech, zawsze łączą je elementy konstrukcyjne, w które jest wyposażone. Wśród nich warto wyróżnić:

  • ustnik, który służy do zaciągania się dymem;
  • komorę, w której zbiera się przefiltrowany dym, trafiający następnie do ustnika;
  • cybuch, czyli element służący do napełniania mieszanką ziół;
  • dzban, będący zbiornikiem na wodę, w której zachodzi filtracja;
  • i dodatkowo sprzęgło (nie musi wystąpić w każdym modelu), czyli otwór, który można zakrywać i odkrywać, pomagający w gromadzeniu par.

Z czego mogą być wykonane fajki wodne?

Obecnie, ze względu na swoją ogromną popularność, dostępne są fajki wodne wykonywane z różnorodnych materiałów. Oczywiście najbardziej tradycyjne są fajki szklane, ale równie dużą popularnością cieszą się ceramiczne czy akrylowe.

Fajka lodowa – ciekawe urozmaicenie klasycznego bongo

Jeśli nie jesteś miłośnikiem gorącego dymu, z pewnością zastanawiasz się, czy istnieje możliwość sięgnięcia po jakąś alternatywę. Może nią być między innymi fajka lodowa, która pozwala na umieszczenie kostek lodu na dodatkowym uchwycie. Wówczas lód schładza powstający dym, który dzięki temu jest jeszcze delikatniejszy, a jego smak po prostu zachwyca swoją aksamitnością.