Dużo słyszy się ostatnio o ekologicznych rozwiązaniach w branży budowlanej i wykończeniowej. Jednym z nich jest pompa ciepła, czyli specjalne urządzenie grzewcze. Dlaczego warto zdecydować się na pompę ciepła?

Wygoda i funkcjonalność

Pompa ciepła to urządzenie zaawansowane technologicznie, które nie tylko zapewnia ciepło w domu lub mieszkaniu w okresie jesienno-zimowym, ale także podgrzewa wodę oraz, dzięki funkcji chłodzenia, obniża temperaturę w budynku w upalne, letnie dni. Pompa jest wygodna i łatwa w obsłudze. Wysokiej klasy pompy nie wymagają wsparcia w postaci pieca gazowego czy innego urządzenia grzewczego. Są samowystarczalne. Domownicy nie muszą uzupełniać paliwa. Pompy ciepła wykorzystują odnawialne źródła energii.

Pompę można podłączyć do istniejącej instalacji grzewczej, w której odbiornikami są kaloryfery lub instalacja podłogowa. Dom nie musi mieć komina czy pomieszczenia na składowanie opału.

Oszczędność pieniędzy

W optymalnych warunkach pracy pompy ciepła działają bardzo wydajnie. Inwestycja w urządzenie może wiązać się z obniżeniem rocznych kosztów ogrzewania nawet o 50% w stosunku do kotłów gazowych. Decydując się na duet pompa i instalacja fotowoltaiczna, możemy zaoszczędzić jeszcze więcej.

Ochrona środowiska

Pompa ciepła nie spala paliwa, nie powoduje emisji gazów cieplarnianych i innych zanieczyszczeń do środowiska. Ponadto oszczędza ograniczone zasoby naszej planety – zamiast korzystać z globalnych zapasów paliwa, wykorzystuje odnawialne źródła energii. 

Łącząc pompę z fotowoltaiką, kompleksowo dbasz o środowisko! Columbusenergy.pl pomoże Ci zmienić Twój dom w ekologiczny, innowacyjny budynek. Firma dobierze i zamontuje fotowoltaikę i pompę ciepła, a także nauczy Cię, jak korzystać z całego zestawu. Pamiętaj, że inwestując w czyste źródła energii i ciepła, inwestujesz w dobro całej planety!